Instalace CodeWarrioru

Posted by Petr Hapal on 19 January 2013 | 2 Comments

Tags: , , ,

Nainstalovat vývojové prostředí není nijak složité, je pouze nutné dodržet několik kroků (odkazy pro stažění jsou na konci tohoto příspěvku). Nejprve je nutné nainstalovat CodeWarrior IDE (zde není nic k nastavování). Dále následuje instalace FreeMASTERU (opět nic k nastavování). Nakonec se instaluje QuickStart. Po dokončení instalace je nutné provést několik poinstalačních úkonů, které jsou popsány v "\Program Files\Freescale\DSP56800E_Quick_Start r2.4\user_manuals\todo_CW.htm" (nebo je můžeté nalézt ve Start menu - Freescale - DSP56800E Quick Start - Read post installation steps). Jedná se integraci konfiguračního interface QuickStartu do CodeWarrioru a nastavení cest.

Nyní můžete vyzkoušet korektní instalaci založením nového projektu - File - New..., záložka Project. Do pole "Project name" zadejte název projektu a do "Location" jeho umístění na disku. Typ projektu by měl být "DSP56800E Quick Start 2.4 Stationary".

Dialog založení nového projektu

Po odkliknutí "OK" se objeví dialog výběru procesoru. Pokud vlastníte kit MC56F8006DEMO pak jej zvolte, v opačném případě vyberte příslušný procesor.

Dialog výběru procesoru

Po odkliknutí "OK" se zobrazí kompletní projektový strom a výchozí zobrazení editoru.

Výchozí editor a projektový strom

Nyní bych se rád zmínil o něčem, co je nazýváno "Targety" (cíle). V rámci jednoho projektu je možné nadefinovat více targetů. Řekněme např., že budete vyvíjet určitý firmware na nějakém prototypu (kitu například) a po jeho dokončení bude proveden návrh finální desky plošných spojů se všemi obvody. Obě varianty se však v zapojení mohou mírně lišit. Proto zadefinujete ve svém projektu dva targety - "Kit" a "Final". Poté v projektovém stromu zvolíte které zdrojové a hlavičkové soubory patří (budou se kompilovat) ke kterému targetu nebo je možné měnit pro každý target nastavení (kompilátoru). Je velmi chytré mít kompletní definice zapojení HW v hlavičkovém souboru (ve formě maker) různě pro uřčité targery.

Targety jsou velmi silté také v případě, že budete chtít produkovat jednu aplikaci s více možnými funkcionalitami. Všechny funkční varianty pak zadefinujete jako targety a můžete kompilovat/ladit jen to co potřebujete. Ale vše koexistuje v rámci jednoho projektu a sdílí společné zdrojové kódy. K tématu targetů se v některém z příštích příspěvků určitě vrátím.

Pokud byla instalace QuickStartu úspěšná můžete zkusit stisknout Ctrl-F12 (nebo jinou kombinaci, kterou jste si zvolili) a objeví se konfigurační dialog. Teké by mělo být možné sestavit projekt stisknutím F7.

Konfigurační dialog QuickStartu

Dále by jste měli zvolit ladicí rozhraní pro váš target v jeho nastavení. Klikněte na ikonu nastaveni targetu a zvolte skupinu "Remote Debugging". Poté můžete vybrat vaše rozhraní z komboboxu "Connection", kde "56800E Local Hardware Connection" je LPT JTAG adaptér, který jsem popisoval v předchozím příspěvku. Také je možné zvolit "56800E Simulator", který je vhodný např. pro odladění filtrů s předdefinovaným vstupním signálem (ve formě pole). Simulátor je ale dosti omezený - jádro je plně simulováno, není ale možné simulovat periferie (např. časovače) a přerušení.

Dialog nastavení targetu

V příštím příspěvku popíšu jak rozblikat LED diodu (konečně ;-).

Odkazy ke stažení:

CodeWarrior, Staré IDE - zvolte special edition (zdarma, limitace kódu 64kB)

http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=CW-56800E-DSC&tid=CWH

QuickStart 2.4

http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=DSP56800EQUICKSTART&fsrch=1&sr=1

FreeMASTER

http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=FREEMASTER&nodeId=0152109D3F

 

Zaslat komentář

Komentáře

  • Díky za podporu. S těmito procesory pracuji aktivně už řadu let a je s podivem a škoda, že na Internetu není žádná komunita. Rád bych aspoň trošku pozvednul jejich popularitu.

    Zaslal(a) Petr Hapal, 24/01/2013 9:02pm (před 8 roky)

  • Zdravim. Zaujimam sa o tieto DSC procesory od Freescale-u. Zatial sa mi Vase clanky pacia, tak Vam drzim palce a zelam vela chuti do pisania :)

    Lubos

    Zaslal(a) Luboss17, 20/01/2013 10:40am (před 8 roky)

RSS kanál pro komentáře na této stránce | RSS kanál pro všechny komentáře